منوي اصلي

شارژخاموش کننده

آتشنشانان شهيد

 
 

استان

شهر

نام ونام خانوادگي

سال تولد

تاهل

تحصيلات

آتش نشان يا نجاتگر

سمت

شماره ايستگاه

تاريخ استخدام

سيستان و بلوچستان

زاهدان

سيد محمد علي طباطبائي

1316

متاهل

پنجم ابتدائي

آتش نشان

آتش نشان

يك

1352

زندگينامه : شهيد سيد محمد علي طباطبائي فرزند سيد محمود از سادات جليل القدر منطقه سيستان در سال 1316 در روستاي ناصر آباد زابل در خانواده اي مذهبي چشم به جهان گشود . مدتي را همراه خانواده در نهبندان سپري كرد . در كودكي پدرش را از دست داد. سپس همراه مادرش از نهبندان به زابل بازگشت و در روستاي محمد آباد سكني گزيد . پس از گذراندن دوران ابتدايي ترك تحصيل كرد و به كار كشاورزي مشغول شد . سپس ازدواج كرد و صاحب شش فرزند شد . با شروع جنگ تحميلي پسرانش در جبهه حضور داشتند كه يكي از آنها  به فيض شهادت نايل آمد. شهيد سيد محمد علي در سال 1353 به زاهدان مهاجرت كرد و در شهرداري زاهدان قسمت آتش نشاني مشغول به خدمت شد . از سال 1364 چهار مرتبه در جبهه هاي جنگ حضور پيدا كرد و در دو عمليات مهم و الفجر هشت و كربلاي پنج شركت نمود و سر انجام در تاريخ 24/10/65 در عميلات كربلاي پنج در منطقه شلمچه به فيض شهادت نايل آمد .

قسمتي از وصيت نامه :

آنكس كه تورا شناخت جان را چه كند

فرزند و عيال و خانمان را چه كند

ديوانه كني هر دو جهانش بخشي

ديوانه تو هر دو جهان را چه كند

 

 

 

 

 

استان

شهر

نام ونام خانوادگي

سال تولد

تاهل

تحصيلات

آتش نشان يا نجاتگر

سمت

شماره ايستگاه

تاريخ استخدام

سيستان و بلوچستان

زاهدان

حميد شاه نظري

1348

متاهل

سوم راهنمايي

آتش نشان

فرمانده شيفت

سه

1371

نحوه شهادت :  در تاريخ 25/11/82 پيرو درخواست واطلاع بي سيم پليس 110 و همچنين پليس راه نيروي انتظامي مبني بر اينكه يكدستگاه اتوبوس در محور زابل و زاهدان دچار حريق گرديده نيروي هاي ايستگاه شماره سه سازمان آتش نشا ني وخدمات ايمني زاهدان با فرماندهي شهيد حميد شاه نظري به محل حادثه ( 15 كيلومتري زاهدان ) عزيمت نموده و پس از اطفاء حريق اتوبوس و امداد رساني به مسافرين براثر بي توجهي و سهل انگاري راننده كاميون كه درهمان جاده در حال تردد بود مورد اصابت كاميون قرار گرفت و به لقاء الله پيوست .

زندگينامه : شهيد حميد شاه نظري فرزند محمد تقي داراي شماره شناسنامه 559 متولد سال 1348 در شهر اردبيل در خانواده اي مومن و متعهد بدنيا آمد .  در كودكي بهمراه خانواده شان به شهر بيرجند و سپس به زاهدان عزيمت نمودند و از دوران تحصيلات ابتدائي به بعد در زاهدان زندگي مي كرد. وي سال 66 به خدمت مقدس سربازي اعزام و سال 71 در سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني تحت عنوان راننده پايه دو مشغول بكار گرديد صداقت، پشتكار تعهد كاري و ايمان از خصوصيات بارز فردي شادروان حميد شاه نظري بود كه همين خصوصيات موجب شد تا به عنوان فرمانده شيفت عملياتي انتخاب گردد شهيد شاه نظري ارادت خاصي به اهل بيت داشت و هر ساله به عنوان علمدار سالار شهيدان در مراسم سوگواري عاشورا وتاسوعا شركت مي نمود. لازم به ذكر است كه شهيد حميد شاه نظري در سال 74 ازدواج كرد كه حاصل اين ازدواج دختري بنام ريحانه ( 11ساله ) مي باشد.

آخرين تغييرات:85/09/20

 

عضويت خبرنامه

Email: